Whatsapp, günümüzde en hızlı ve kolay iletişim kanallarından biri olarak görülmektedir. Firmalar, müşterileri ile iletişim kurma, satış, pazarlama ve destek mekanizmalarını yönetmekte Whatsapp’ı ilk tercihleri arasında saymaktadır. Whatsapp Messenger, tek kullanıcı ile yönetilmesi ve aynı anda birden fazla görüşme sağlayamaması nedeniyle firmalar, Whatsapp Business ve Whatsapp Business API’ye yönelmektedir.

Netgsm – Whatsapp Arasındaki Onaylama Süreci

Netgsm’e  Facebook Business ID ile başvuru yapan firmanın işletme bilgileri ve belirtilen işletme numarasının Whatsapp tarafında kontrolleri sağlanmaktadır.

Whatsapp tarafı ile iletişime geçilerek ilgili kontroller sağlanmakta (Yukarıda belirtildiği gibi firma adı kontrolü ve abone numarası kontrolleri) ve herhangi bir sorun olmaması durumunda Whatsapp Business  API onaylama süreci tamamlanmaktadır.

Netasistan – Whatsapp Business API Entegrasyonu

Firmalar, Whatsapp Business API başvuru süreçlerini tamamlayarak, Netgsm’e başvurularını ileterek firmanın Whatsapp Entegrasyonu tamamlanmaktadır.

Whatsapp Business API’nin firmalar tarafından müşteri destek, satış ve pazarlama faaliyetlerinde kullanımı dünya çapında birçok örnek ile sunulabilir. Whatsapp’ta birden fazla kullanıcının aynı hesabı kullanarak aynı anda destek sağlayabilmesi müşteri iletişimin daha hızlı ve daha etkin olmasını sağladığı firmalar tarafından uygulanarak  görülmüştür.

Netgsm hizmeti Netasistan , Whatsapp entegrasyonu ile firmaların müşterileri ile iletişimini tek kanaldan, birden fazla kullanıcı ile anlık izlenebilir olarak sağlamaktadır.

Whatsapp Business API entegrasyonu detaylı bilgi için;

WhatsApp Business API Entegrasyonu Nedir ? – Netgsm | Bilgi Bankası & Blog

Netasistan-Whatsapp Entegrasyonu hakkında Sık Sorulan Sorulara erişmek için;

Netasistan-Whatsapp Entegrasyonu S.S.S – Netgsm | Bilgi Bankası & Blog

Whatsapp Mesaj Türleri : Konuşma Bazlı Fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi için;

Whatsapp Mesaj Türleri: Konuşma Bazlı Fiyatlandırma – Netgsm | Bilgi Bankası & Blog